Dla zdrowia

Co często pić?

Do częstego spożycia najlepsze są wody o średniej i niskiej mineralizacji, z małą zawartością sodu. Większość wód dostępnych powszechnie w sklepach odpowiada właśnie tym kryteriom. Można je spożywać bez ograniczeń.

W sklepach są też wody wysokozmineralizowane. Te jednak nie dla każdego są odpowiednie. Trzeba bowiem pamiętać, że zbyt wysoka zawartość niektórych minerałów może być przyczyną ich kumulacji w wątrobie lub nerkach, co sprzyja rozwojowi niektórych chorób. Na przykład zbyt wysoki poziom sodu bywa przyczyną nadciśnienia tętniczego i uszkodzenia nerek.
Jeśli więc chcemy pić wody wysokozmineralizowane, należy nie tylko sprawdzić ich skład, ale też rozważyć, jaki wpływ na nasze zdrowie będą miały zawarte w nich składniki.

Osobną grupę wód stanowią wody lecznicze, takie jak np. Zuber, Jan, Józef, Wielka Pieniawa, Słotwinka, które zawierają niektóre mikroelementy w ilościach wpływających w znaczący sposób na fizjologię organizmu. Systematyczne picie wód z tej grupy powinno być zawsze konsultowane z lekarzem.

02 | 04 | 12
Drodzy Klienci, miło nam informować, iż w roku 2023r. minęło 35 lat istnienia naszej firmy. Dziękujemy, że jesteście z Nami...